اولین رویداد ارجمان زمستانه(تقدیر از استارتاپ های پویا و توانمند استان)

اولین رویداد ارجمان زمستانه ۹۷ در راستای بزرگداشت اعضای پویا و توانمند اکوسیستم استارتاپی تبریز و با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز و شرکت آرمان توسعه آذربایجان نوآور “آرتان” در هجدهم بهمن ماه برگزار گردید.
در این برنامه، از استارتاپ”اوستاتاپ” به مناسبت ارتقا به جایگاه شرکت های دانش بنیان، تقدیر و قدردانی به عمل آمد.
مدیر فنی اوستاتاپ بیان کردند: رشد استارتاپ ها منجر به جلوگیری از فرار نخبگان، ایجاد اشتغال، تولید ثروت، ارزش آفرینی برای شهروندان مفید گردیده است.
همچنین استارتاپ”اوستاتاپ” منجر به ایجاد اشتغال برای۳۵۰ متخصص گردیده است.
همچنین ایشان خبر از راه اندازی شعبه جدید اوستاتاپ در شیراز دادند.
آقای مهندس باغبان در پایان تاکید کردند: باید فرهنگ سازی های لازم در خصوص فعالیت های استارتاپی گسترش یافته و همگام با جهان قدم برداریم.
همچنین پنلی با حضور دکتر رامین اکبری، بنیان گذار بهارکارآرفرینان استارتاپی، دکترشهرام دبیری رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز ، یونس طاهری مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی و بلال عسگری رئیس اداره توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و کیهان ور مدیر دپارتمان های نوآوری شرکت آرمان توسعه آذربایجان نوآور برگزار شد و به بررسی مشکلات حوزه استارت آپی پرداخته شد.
دکتر شهرام دبیری بیان کردند که اعضای شورای شهر و شهردار تبریز پس از برگزاری جلسات متعدد با نمایندگان استارتاپ ها نظر موافق خود را بیان داشته اند و به زودی نتایج مثبتی به انجام خواهد رسید.
در ادامه دکترکیهان ور، مدیر دپارتمان نوآوری شرکت آرتان بیان کردند کخ صدور مجوزهای کافه کارآفرین، شتاب دهنده، کار اشتراکی و غیره از برنامه های ماست که به همت مسئولان استان عملیاتی خواهد شد و امیدواریم سایر اهداف استارتاپی نیز دچار گیر و دار بوروکراسی اداری نشود.

وی حمایت های شهرداری تبریز و اداره کل کار و تعاون استان را مهم توصیف کرد و ادامه داد: استارتاپ، شاید کلمه جدیدی است که در آن یک تیم حول محور یک ایده قرار گرفته و به خدمات دهی می پردازند و امکان توسعه آن هم بسیار محتمل است.
دکترکیهان ور با ذکر این نکته که در تبریز افراد زیادی هستند که به کدنویسی پرداخته و به تولید اپلیکیشن می پردازند افزود: متاسفانه سیستم آموزشی ما، به خلاقیت دانش آموزان کمکی نکرده و تنها به حفظ مباحث سوق می دهد.
وی اضافه کرد: در حیطه حوزه استارتاپ، تبریزی های متعددی به این حوزه پرداخته اند اما به دلیل مشکلات جاری اداری، در منطقه ای دیگر از کشور به فعالیت می پردازند که جای تامل دارد.
امید است که با یاری مسؤلین محترم شهر، شاهد توسعه و پیشرفت استارتاپ های خوب شهرمان باشیم.

  

 

  

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *